
Деякі приватники утримують курей для себе, щоб отримувати свою яєчну продукцію. Для цього потрібно виростити добових курчат до продуктивного віку. Але в процесі вирощування курчат потрібно докласти чимало зусиль: потрібний спеціальний корм, ліки, тепло. Частина птиці може загинути через хвороби. Також може виявитися, що більшість курчат – півники. Загалом одні витрати коштів та часу. Другий шлях - купити старих курей-несучок на птахофабриці після закінчення сезону.
Такий шлях виправдовує себе, оскільки природою закладено, що курочка може знести за своє життя до 30000 шт. яєць!
Крім того, доросла птиця має певний імунітет до хвороб.
Тимчасовою незручністю може бути період линяння птиці, коли вона не несеться. Але все минає і починається новий період яйцекладки. Ось так еволюція потурбувалась про збереження видів.
Я обрав інший шлях. Брав 10 яєчних курей та півня. Звичайно кури линяють, не гарні, безхвості, голі спини. Я їм збудував у дворі загороду і насипав золи, поставив короб із сіном як гніздо, насипав корми. Стояли сонячні липневі дні. Кури купалися в золі, вигрівали на сонечку, почалося нове життя! І як на подяку кури першого ж дня знесли сім яєць. Щоправда, яйця втрачали по загороді, але вже з другого дня почали привчатися до гнізда - спрацював інстинкт природи. Цікаво було спостерігати за курочкою, що сидить у гнізді та поправляє травинку, підтягуючи її до себе.
Вошей та інших паразитів я не виявив, тому не став їх обробляти хімією. Про всяк випадок налив у напувалку для птиці відвару з деревію.
Минув час линяння і у курей виросло нове пір'я й кури занеслись як молоді !!! А яйця за розміром навіть крупніші ніж у молодок і бульйон з таких курей буде наваристий та смачний й корисний.
Кури будуть нестиcь і на 2-й і на 3-й рік. Все залежить від умов утримання птиці та годівлі. Є певна закономірність. Несучість птиці протягом сезону поступово зростає, потім набирає максимуму (пік яйцекладки) і далі йде спад, після якого буде період линьки і новий період яйцекладки. Для пришвидшення початку яйцекладки птиці в кінці сезону використовують прийом примусової линьки, щоб все стадо організовано його пройшло.
Ще є цікавий матеріал про фактори, що впливають на яєчну продуктивність птиці
http://market.avianua.com/?p=4206
Все написав як є,
ПРАВДА !!! Приватник
Як раз зараз в Державній дослідній станції птахівництва НААН (Інститут птахівництва) є можливість купити дорослу птицю племінного стада :)