Оцінка якості кормів та компонентів

Оцінка якості інкубаційних яєць

Оцінка параметрів та умов вирощування птиці

Оцінка стану здоров’я птиці

Реалізація продукції

Навчання спеціалістів

Згідно вимог, прийнятих у більшості розвинених країн світу, забій птиці, призначеної для реалізації, обов’язково повинен здійснюватися в сертифікованих забійних цехах або пунктах, що забезпечують дотримання необхідних ветеринарно-санітарних норм. Під час вступу до СОТ та підписання угоди про асоціацію з ЄС Україна також взяла на себе зобов’язання запровадити в країні подібні норми. Саме на виконання міжнародних зобов’язань в значній мірі був спрямований прийнятий у 2009 р. Закон «Про безпечність та якість харчових продуктів», стаття 33, пункт 2 якого забороняє здійснювати забій птиці у обсягах, що перевищують 5 голів на день, не на бойні, що має експлуатаційний дозвіл і зареєстрована ветеринарною службою.

Зараз більшість фермерських господарств не має сертифікованих забійних цехів або пунктів, тому, без сумніву, надання чинності вищевказаному пункту фактично призведе до неможливості подібним господарствам реалізувати свою продукцію з усіма економічними та соціальними наслідками. І, хоча, в результаті протестів дрібних виробників введення в дію цього пункту вже кілька разів було відтерміновано, рано чи пізно Україна неминуче змушена буде це зробити. Виникає закономірне питання – який вихід з даної ситуації? Пропонують два основних варіанти такого виходу:

1-й – створення регіональної мережі приватних або кооперативних забійних цехів за сприяння державних та місцевих органів влади;

2-й - розгортання в країні мережі мобільних модульних пунктів забою птиці (ММПЗП).

Кожен варіант має свої переваги та недоліки. Звичайно, в ідеалі, кращим виходом було б створення мережі стаціонарних цехів, приватних чи кооперативних. Але цей варіант вимагає значних витрат та чимало часу для реалізації. Розгортання в країні мережі ММПЗП) має такі переваги порівняно зі створенням мережі стаціонарних цехів:

- швидке вирішення проблеми забою птиці в дрібних господарствах;

- внаслідок того, що виробляються такі забійні пункти в заводських умовах - зниження витрат на проектування, будівництво та обладнання;

- мобільність, що дає змогу швидко перемістити забійний цех в потрібне місце в залежності від потреби.

Застосування мобільних забійних цехів практикують в багатьох країнах з розвиненим сектором дрібного фермерського птахівництва – США, країнах ЄС, Китаї, Індії та інших. Як засвідчив досвід цих країн, таке рішення вимагає порівняно невеликих капіталовкладень (10-100 тис. у.о. в розрахунку на один модуль). Один ММПЗП може обслуговувати значну територію (в радіусі до 100 - 150 км від місця базування - в залежності від кількості птиці на цій території). В цілому ж їх застосування забезпечує можливість для дрібного виробника дотриматися вимог чинного законодавства щодо забою птиці і реалізувати свою продукцію в регіонах, в яких відсутня інша альтернатива.

Обговорення теми з експертом >>>

Рейтинг: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

ЦОП на Viber

Приєднатись до спільноти

Розвиток ринків збуту

В умовах війни в Україні Програма USAID АГРО прагне максимально зберегти та відновити ринкові системи та сприяти максимальній участі мікро-, малих та середніх сільськогосподарських підприємств у забезпеченні продовольчої безпеки на місцевому та національному рівнях.

Спонсорська підтримка

Державна дослідна станція птахівництва НААН отримала комбікорми для генофондної птиці від компанії Кімонікс Інтернешнл Інк. за програмою USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО).

Докладніше ...