Оцінка якості кормів та компонентів

Оцінка якості інкубаційних яєць

Оцінка параметрів та умов вирощування птиці

Оцінка стану здоров’я птиці

Реалізація продукції

Навчання спеціалістів

Мельник В.О., експерт ЦОП

Світло чинить значний вплив на поведінку індичат, споживання кормів, їх ріст, розвиток та збереженість. Тому освітленню пташника або приміщення, в якому вирощують індичат, слід приділити значну увагу. Світло зазвичай характеризують такими параметрами, як спектр, інтенсивність (освітленість) та тривалість.

Встановлено, що монохроматичне світло певних кольорів сприяє збільшенню приростів живої маси у індичат й зменшенню проявів агресивної поведінки (розкльовів), в той час як світло інших кольорів навпаки – знижує прирости живої маси й погіршує споживання кормів. Біле світло поєднує всі кольори спектру, але це поєднання може бути в різних пропорціях. Тому продаються електролампи тепло-білого, білого, нейтрально-білого, денного, холодно-білого тощо світла. Спектр таких ламп характеризують терміном колірна температура, яку вимірюють в градусах Кельвіна: від 2000К до 8000К. В одних лампах більше червоного та оранжевого спектру, а в інших зеленого та блакитного. Які з них обрати для освітлення Вашого пташника?

Інтенсивність освітлення або освітленість вимірюють в люксах. В різні періоди вирощування індичат вона має бути різною. В початковий період вирощування освітленість має бути більшою (50-100 лк) – для того, щоб індичата могли ознайомитися з розміщенням годівниць та напувалок, засобів обігріву, у них запрацювала ендокринна система. В подальшому освітленість слід знизити до 5-10 лк, оскільки занадто яскраве освітлення сприяє високій руховій активності птиці, проявам агресивної поведінки, збільшенню витрат кормів. Однак і занадто низька освітленість негативно впливає на стан здоров’я птиці, споживання кормів і якість тушок.

Не менший вплив на птицю чинить тривалість світлового дня. Початковий період вирощування вона має бути більшою, а в подальшою меншою, однак достатньою для споживання необхідної кількості корму. Помилкою є широко поширена думка, що пташник для вирощування індичат необхідно освітлювати цілодобово. Для гарного здоров’я птахів впродовж доби у них обов’язково повинен бути передбачений період відпочинку тривалістю кілька годин.

Слід також відмітити, що всі параметри освітлення безпосередньо пов’язані з витратами електроенергії, ціна якої постійно зростає.

Окремої розмови заслуговує освітлення пташників при екстенсивному вирощуванні індичат, яке передбачає широке використання сонячного світла. Однак для отримання найкращих результатів сонячне освітлення необхідно поєднувати з електричним.

Центр обслуговування (ЦОП) з птахівництва допоможе Вам розібратися в цих та інших питаннях, пов’язаних з освітленням пташників-індичатників - для максимальної реалізації генетичного потенціалу продуктивності Вашої птиці та мінімізації витрат.

Обговорення теми з експертом ЦОП >>>>>

Замовити інкубаційні яйця та добовий молодняк індиків кросу Харківський

Замовити брошуру "Производство мяса индеек в приусадебных и фермерских хозяйствах "

Книги по птицеводству - индейки на мясо

Рейтинг: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

ЦОП на Viber

Приєднатись до спільноти

Актуальні теми

Розвиток ринків збуту

В умовах війни в Україні Програма USAID АГРО прагне максимально зберегти та відновити ринкові системи та сприяти максимальній участі мікро-, малих та середніх сільськогосподарських підприємств у забезпеченні продовольчої безпеки на місцевому та національному рівнях.

Спонсорська підтримка

Державна дослідна станція птахівництва НААН отримала комбікорми для генофондної птиці від компанії Кімонікс Інтернешнл Інк. за програмою USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО).

Докладніше ...

Матеріали