
Володимир Мельник, канд. с.-г. наук.
Кожний, хто захоче створити фермерське птахівницьке господарство, зіткнеться кінець кінцем з вимогами та правилами численних нормативних документів. Ці вимоги та правила спрямовані, головним чином, на забезпечення біобезпеки самої створюваної ферми, а також біо- та екологічної безпеки створюваної ферми для навколишніх населених пунктів, інших тваринницьких і птахівницьких ферм, промислових об’єктів та об’єктів інфраструктури, довкілля в цілому, на охорону праці обслуговуючого персоналу і дотримання належних умов гуманного утримання птиці. Нормативні документи регламентують вимоги:
- до розміщення птахівницьких господарств і їх виробничих зон, підзон, об’єктів і споруд відносно до зон житлової забудови та інших птахівницьких і тваринницьких ферм, промислових об’єктів і об’єктів інфраструктури;
- до будівельної частини і обладнання пташників;
- до вікових категорій птиці, які допускається розміщувати в пташниках, зонах і підзонах;
- до технологічних нормативів утримання птиці;
- до зберігання та утилізації відходів;
- до охорони довкілля;
- до правил проведення ветеринарно-санітарних заходів тощо.
За недотримання вказаних вимог можливі штрафні санкції аж до закриття підприємства. Розібратися у всіх цих правилах не так просто. Тому звертайтеся до Центру обслуговування з птахівництва, фахівці якого нададуть Вам всю необхідну допомогу.