Оцінка якості кормів та компонентів

Оцінка якості інкубаційних яєць

Оцінка параметрів та умов вирощування птиці

Оцінка стану здоров’я птиці

Реалізація продукції

Навчання спеціалістів

Мельник В.О., канд. с.-г. наук, експерт ЦОП з питань механізації та технологій виробництва продукції птахівництва і переробки відходів

М’ясо водоплавної птиці характеризується високою поживністю та смаковими якостями, а страви з качки чи гуски є традиційними для українців. Водоплавна птиця (гуси, звичайні і мускусні качки та їх гібрид – муларди) ціниться, також, завдяки здатності давати продукцію в екстенсивних («недорогих») умовах, невибагливості до умов вирощування та годівлі, стійкості проти хвороб, широкому асортименту отримуваної продукції (м’ясо, жир, перо-пухова сировина, а останнім часом - і велика жирна печінка).

Хімічний склад різних видів м’яса

В 100 г їстівної частини міститься, %

Вид м’яса

Бройлери

Кури

Качки

Гуси

Індики

Свинина

Яловичина

Вода

64,3

62,6

56,0

45,0

64,5

50,7

63,5

Білок

18,7

18,2

16,0

15,2

21,6

19,5

20,0

Жир

16,1

18,4

27,2*

39,0

12,8

29,0

15,6

Мінеральні речовини

0,9

0,8

0,8

0,8

1,1

0,8

0,9

Холестерин, мг

48

74

82

61

69

99

86

Енергетична цінність, ккал

231

251

326

434

212

357

232

Примітка: *- в середньому у м’ясі качок пекінської породи

Утки в фермерском хозяйстве и на подворье      Саме тому в Україні ще якихось 40-50 років назад на водоплавну птицю приходилося біля 40% всього м’яса птиці, що вироблялося. Проте з переходом вітчизняного птахівництва на інтенсивні технології, більший розвиток отримало виробництво м’яса курчат-бройлерів, які виявилися більш до них пристосованими, й зараз частка м’яса водоплавної птиці у валовому виробництві м’яса птиці в Україні не перевищує 4%. Однак, останнім часом, після кількісного насичення ринку, споживач висуває все більші вимоги до асортименту та якості продукції птахівництва. У зв'язку з цим попит на м’ясо водоплавної птиці в Україні знову збільшується, що призвело до його дефіциту. Оптові та роздрібні ціни на м’ясо водоплавної птиці вищі, ніж на м’ясо курчат-бройлерів на 10-30%, а рентабельність його виробництва часто перевищує 50%. Зазначене створило сприятливі умови для інвестицій у виробництво продукції водоплавної птиці. Особливо перспективним цей бізнес може бути для фермерських господарств.

Експерти ЦОП допоможуть розрахувати потребу в будівлях, спорудах та обладнанні й відповідних інвестиціях для створення невеликої ферми з виробництва продукції водоплавної птиці, розробити економічно ефективну технологію вирощування та годівлі птиці з рахуванням особливостей господарства та місцевих умов, а також забезпечать технологічний супровід.

Рейтинг: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

ЦОП на Viber

Приєднатись до спільноти

Актуальні теми

Розвиток ринків збуту

В умовах війни в Україні Програма USAID АГРО прагне максимально зберегти та відновити ринкові системи та сприяти максимальній участі мікро-, малих та середніх сільськогосподарських підприємств у забезпеченні продовольчої безпеки на місцевому та національному рівнях.

Спонсорська підтримка

Державна дослідна станція птахівництва НААН отримала комбікорми для генофондної птиці від компанії Кімонікс Інтернешнл Інк. за програмою USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО).

Докладніше ...

Матеріали