Оцінка якості кормів та компонентів

Оцінка якості інкубаційних яєць

Оцінка параметрів та умов вирощування птиці

Оцінка стану здоров’я птиці

Реалізація продукції

Навчання спеціалістів

Утилізація відходів птахівництва у фермерських господарствах
Мельник В.О., канд. с.-г. наук, експерт ЦОП з питань  механізації та  технологій виробництва продукції птахівництва і  переробки відходів.

У процесі виробництва яєць та м’яса птиці утворюється значна кількість відходів (пташиний послід, відходи забою птиці та відходи інкубації, птиця, що загинула), яка може навіть перевищувати кількість основної продукції. У разі неприйняття відповідних заходів щодо знешкодження цих відходів вони несуть безпосередню загрозу ветеринарно-санітарному благополуччю самого фермерського господарства та навколишнім населеним пунктам, служать  джерелом забруднення довкілля неприємними запахами та токсичними речовинами, гарним середовищем для розмноження мух, гризунів та хижаків. За неправильне поводження з відходами  на власників фермерського господарства можуть накладатися штрафні санкції аж до закриття шкідливого виробництва. В той же час за правильної утилізації з них можна отримати високоякісні органічні добрива, деякі відходи можуть слугувати сировиною для виготовлення білкових кормів. Відходи також можна використовувати для виробництва біогазу, теплової та електричної енергії. Таким чином замість джерела неприємностей вони можуть стати джерелом  отримання додаткового прибутку.

На цей час розроблено чимало способів переробки відходів птахівництва. Розібратися в них, вибрати найбільш прийнятний варіант та адаптувати його до умов Вашого фермерського господарства допоможуть фахівці ЦОП.

Обговорити тему

Рейтинг: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

ЦОП на Viber

Приєднатись до спільноти

Актуальні теми

Розвиток ринків збуту

В умовах війни в Україні Програма USAID АГРО прагне максимально зберегти та відновити ринкові системи та сприяти максимальній участі мікро-, малих та середніх сільськогосподарських підприємств у забезпеченні продовольчої безпеки на місцевому та національному рівнях.

Спонсорська підтримка

Державна дослідна станція птахівництва НААН отримала комбікорми для генофондної птиці від компанії Кімонікс Інтернешнл Інк. за програмою USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО).

Докладніше ...

Матеріали