Оцінка якості кормів та компонентів

Оцінка якості інкубаційних яєць

Оцінка параметрів та умов вирощування птиці

Оцінка стану здоров’я птиці

Реалізація продукції

Навчання спеціалістів

Мельник В.О., к.с.-г.н., експерт ЦОП

Найбільш відомим «гусячим» брендом в країнах ЄС є так звані «вівсяні гуси». Цих гусей вирощують в природних умовах, за доступу більшу частину періоду вирощування до пасовищ та відгодівлі на завершальному етапі вівсом. М’ясо цих гусей (на думку його шанувальників) характеризується неперевершеними смаковими якостями, а також цінується ними як натуральний екологічний продукт, що відповідає давнім народним традиціям. Воно містить 18-23% білку і лише біля 4% жиру, невелику кількість холестерину (від 53 до 80 мг в 100 г), комплекс макро- та мікроелементів, вітаміни А, Е, групи B, характеризується мінімальним мікробіологічним та хімічним забрудненням і з точки зору дієтологів є цілком безпечним та корисним для здоров’я. Жир вівсяних гусей також відносять до категорії «здорових» тваринних жирів, оскільки він багатий полі- та мононенасиченими жирними кислотами, в тому числі омега 3 та омега 6. Всесвітньо відомий вчений-гусівник професор S. Wężyk (Польща) вказує на жир вівсяних гусей, як на так звану "функціональну їжу".

Вівсяні гуси користуються великим попитом в багатьох європейських країнах, особливо в Німеччині, Великобританії, Австрії, Чехії, Швейцарії та скандинавських країнах, куди більша їх частина провідними їх виробниками Польщею та Угорщиною і експортується. В 2018 р. польський експорт гусей становив біля 22 тис. тонн (у вартісному виразі 90,5 млн. євро), а угорський біля 18 тис. тонн (82,3 млн. євро). Більшу частину цього експорту становили вівсяні гуси.

В розрахунку на 1 вирощену вівсяну гуску польський фермер отримує 20-30 злотих прибутку (120-180 грн.), а в розрахунку на одну органічну вівсяну гуску біля 50 злотих (300 грн.) .

Значний, але поки що не реалізований потенціал у налагодженні виробництва та експорту вівсяних гусей має й Україна. Це і історичні традиції в розведенні гусей, й значні площі мало використовуваних пасовищ, й великі ресурси не повністю зайнятої робочої сили. Крім того, як відомо, Україна є найбільшим в Європі виробником зерна, то ж овес в державі також є.

Експерти ЦОП допоможуть ВАМ освоїти технологію вирощування та годівлі вівсяних гусей та нададуть всю необхідну іншу науково-технічну допомогу. То ж проявляйте ініціативу.

Обговорення теми

Рейтинг: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

ЦОП на Viber

Приєднатись до спільноти

Актуальні теми

Розвиток ринків збуту

В умовах війни в Україні Програма USAID АГРО прагне максимально зберегти та відновити ринкові системи та сприяти максимальній участі мікро-, малих та середніх сільськогосподарських підприємств у забезпеченні продовольчої безпеки на місцевому та національному рівнях.

Спонсорська підтримка

Державна дослідна станція птахівництва НААН отримала комбікорми для генофондної птиці від компанії Кімонікс Інтернешнл Інк. за програмою USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО).

Докладніше ...

Матеріали