Оцінка якості кормів та компонентів

Оцінка якості інкубаційних яєць

Оцінка параметрів та умов вирощування птиці

Оцінка стану здоров’я птиці

Реалізація продукції

Навчання спеціалістів

Мельник В.О., к.с.-г.н., експерт ЦОП

В природі мулардів як самостійного виду птиці не існує. Вони створені людиною штучно - шляхом схрещування самців мускусних і самок звичайних (крижневих) качок. Для їх отримання застосовують в основному штучне осіменіння, оскільки природним способом самці мускусних та самки звичайних качок спарюються неохоче.

Хоча муларди відомі вже понад триста років, проте значного поширення вони дістали тільки у другій половині 20-го сторіччя у зв'язку з початком їх широкого використання для виробництва великої жирної печінки ( фуа-гри). Якщо до 60-х років 20-го сторіччя 90% великої жирної печінки отримували від гусей, решту від мускусних качурів, то зараз навпаки, близько 92% великої жирної печінки отримують при примусовій відгодівлі мулардів і тільки 8% гусей та мускусних качурів. Ціниться також м'ясо мулардів, яке характеризується ніжністю, гарною текстурою та відмінними смаковими якостями. Вміст жиру у ньому менший, ніж у м’ясі звичайних качок.

До 7-тижневого віку швидкість росту мулардів поступається звичайним качкам, але при більш тривалій відгодівлі муларди досягають більшої живої маси. На відміну від мускусних качок у них не спостерігається великої різниці за живою масою між самцями й самками. Як самці, так і самки можуть досягати маси 5 кг і більше.

В Україні м’ясо мулардів користується все більшою популярністю, й коштує дорожче, ніж м’ясо звичайних качок. Вирощування мулардів має деякі особливості порівняно з вирощуванням звичайних качок, які необхідно враховувати для отримання найкращих результатів.

При комерційному вирощуванні мулардів в фермерському господарстві можна одержати для реалізації таку продукцію:

- патрані охолоджені або заморожені тущки мулардів;

- сирий або топлений жир мулардів;

- копчені тушки мулардів;

- в’ялені грудки мулардів (грудки магре);

- в’ялені ніжки мулардів (ніжки конфі);

- велику жирну печінку (фуа-гру) в сирому (охолодженому чи замороженому) або переробленому вигляді (паштети, терріни тощо).

Ринок подібної продукції в Україні поки що мало насичений, й досвід небагатьох фермерських господарств, які зайнялися її виробництвом, свідчить про високу прибутковість та перспективність цього виду діяльності.

Експерти ЦОП допоможуть Вам підібрати різновид мулардів та необхідне обладнання з урахуванням обраної Вами для виробництва виду продукції, розроблять найбільш економічно ефективну технологію вирощування та годівлі птиці, переробки отриманої продукції. То ж проявляйте ініціативу.

Обговорення теми

 Производство мяса мулардов  в приусадебных и фермерских хозяйствах                 Замовити брошуру "Производство мяса мулардов в приусадебных и фермерских хозяйствах"

Як розрахувати норму корму для мулардів

Рейтинг: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

ЦОП на Viber

Приєднатись до спільноти

Актуальні теми

Розвиток ринків збуту

В умовах війни в Україні Програма USAID АГРО прагне максимально зберегти та відновити ринкові системи та сприяти максимальній участі мікро-, малих та середніх сільськогосподарських підприємств у забезпеченні продовольчої безпеки на місцевому та національному рівнях.

Спонсорська підтримка

Державна дослідна станція птахівництва НААН отримала комбікорми для генофондної птиці від компанії Кімонікс Інтернешнл Інк. за програмою USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО).

Докладніше ...

Матеріали