
Мельник В.О., експерт ЦОП
Органічні технології виробництва продуктів харчування, в тому числі яєць та м'яса птиці, знаходять все більше прихильників в багатьох країнах світу. Не виняток й Україна. Споживач пов'язує з такими технологіями, перш за все, сподівання щодо підвищення безпечності й біологічної цінності продуктів харчування, й готовий платити а таку продукцію значно вищу ціну, ніж а звичайну продукцію. Значний потенціал має також виробництво органічної продукції, зокрема птахівництва, на експорт. Це відкриває перед виробниками великий простір для підприємницької ініціативи. В той же час обізнаність більшості птахівників з технологіями та вимогами до органічної продукції птахівництва часто залишаються на низькому рівні, внаслідок чого вони роблять численні помилки в намаганнях налагодити її виробництво.
Згідно з прийнятим в 2018 р. Законом України «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції», органічне виробництво - це сертифікована діяльність, пов’язана з виробництвом сільськогосподарської продукції (у тому числі всі стадії технологічного процесу, а саме первинне виробництво (включаючи збирання), підготовку, обробку, змішування та пов’язані з цим процедури, наповнення, пакування, переробку, відновлення та інші зміни стану продукції), що провадиться із дотриманням вимог законодавства у сфері органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції. Крім вказаного Закону, основні вимоги до органічного агровиробництва, регламентуються базовими Стандартами IFOAM (Міжнародної федерації органічного сільськогосподарського руху) та «Кодексом Аліментаріус» комісії з продуктів харчування стосовно настанов з виробництва, переробки, торгівельних позначень тощо органічних продуктів споживання FAO/WHO. Ці стандарти є настановами для національних урядів стосовно мінімальних вимог для органічного виробництва та сертифікації.
У відповідності з зазначеним Законом та міжнародним законодавством, виробництво органічної продукції птахівництва передбачає дотримання певних вимог до технологій вирощування, утримання та годівлі птиці, профілактики захворювань, обробки, пакування та маркування продукції, їх сертифікації та отримання відповідних документів. Експерти ЦОП допоможуть Вам розібратися в хитросплетіннях вищенаведеного законодавства, підібрати різновид птиці, найбільш пристосованої для органічних технологій, розроблять технологію вирощування та утримання птиці, складуть раціони її годівлі у відповідності до органічних вимог, розроблять програму профілактики захворювань та проведення ветеринарно-санітарних заходів. То ж поспішайте бути першими.
Обговорити тему >>>
Пропонуємо інкубаційні яйця від індиків, яєчних та м'ясояэчних курей >>>
З питань придбання звертатись до Державної Дослідної станції птахівництва НААН / Інститут птахівництва..
Акція "Домашня птиця 2022"
Тел.: +38(099)-055-88-80, +38(097)-928-46-44
Viber: +380969213974