Оцінка якості кормів та компонентів

Оцінка якості інкубаційних яєць

Оцінка параметрів та умов вирощування птиці

Оцінка стану здоров’я птиці

Реалізація продукції

Навчання спеціалістів

Мельник В.О., експерт ЦОП

Мускусні качки, яких в народі ще називають індокачками - через схожі на індичі нарости біля дзьоба та навкруг очей, з’явилися в Україні порівняно недавно. Однак і за цей час завдяки своїм позитивним якостям вони набули чималої популярності у птахівників-аматорів. Мускусні качки походять з американського континенту, де дикі їх популяції й до цього часу розповсюджені у Мексиці, Центральній та Південній Америці. Були одомашнені місцевим населенням Америки ще до її відкриття Колумбом.

Свійські мускусні качки мають різне забарвлення – чорне, біле, чорне білогруде, палеве. Маса дорослих самців становить 4-6 кг, самок 1,8-3,0 кг. Від звичайних качок мускусні відрізняються не тільки за зовнішнім виглядом, але і поведінкою. Мускусні качки не галасливі, тримаються, як правило, окремо від інших видів птиці, добре споживають зелений корм на пасовищах. Самки гарні квочки та турботливі мами. В умовах присадибного господарства самка, як правило, зносить від 7 до 20 яєць і сідає насиджувати. Проте промислові кроси практично втратили інстинкт насиджування. Ростуть мускусні качки дещо повільніше, ніж пекінські, забійної маси самки досягають у віці 70 днів, самці 84-86 днів.

Мускусні качки цінуються, перш за все, за ніжне та смачне м’ясо, яке за смаком нагадує дичину, низький вміст жиру та високий вихід м’язової тканини. Так, якщо вихід м'язової тканини у звичайних качок становить лише біля 40%, а вміст жиру 37-39%, то у мускусних качок відповідно 56% та 18-27%. Чимало міських жителів, які розкуштували м'ясо мускусних качок, зараз йдуть на ринок саме за ним. Завдяки цим своїм позитивним якостям м’ясо мускусних качок реалізується дорожче, ніж м’ясо звичайних качок.

Французькі фермери, крім цільних охолоджених тушок мускусних качок, реалізують їх в розділеному та переробленому вигляді. Особливою популярністю у французів користуються в’ялені грудки качок з спеціями (грудки магре) та розфасовані по кілька штук ніжки (ніжки конфі). Самців мускусних качок можна відгодовувати для отримання великої жирної печінки, маса якої може досягати 1 кг. З великої жирної печінки, жиру та м’яса мускусних качок готують делікатесні пастеризовані продукти – террини.

В Україні промислових та фермерських господарств, що спеціалізуються на вирощуванні мускусних качок, дуже мало й на ринку існує значний дефіцит відповідної продукції. Це збільшує шанси тих, що будуть першими. Однак, при цьому потрібно мати на увазі, що порівняно з звичайними качками технологія вирощування та годівлі мускусних качок має досить значні відмінності, які потрібно знати фермеру для отримання найкращих результатів.

Експерти ЦОП допоможуть Вам уникнути помилок, розрахувати потребу в приміщеннях для вирощування мускусних качок, підібрати необхідне обладнання, розроблять технологію вирощування птиці, раціони та режими її годівлі та нададуть іншу необхідну Вам інформацію для організації успішного фермерського господарства. Потрібно тільки проявити ініціативу.

Обговорити тему та отримати додаткову інформацію від експерта ЦОП >>>>

Рекомендована література:

Замовити брошуру "Утки в фермерском хозяйстве и на подворье"

Рекомендации по выращиванию уток

Производство мяса мулардов в приусадебных и фермерских хозяйствах

Производство мяса мулардов в приусадебных и фермерских хозяйствах

Онлайн розрахунки норми згодовування корму для мулардів

Суть розрахунку видачі добової норми корму для м'ясних качок полягає в її визначенні на кожну добу життя птиці, але таким чином, що в сумі за тиждень маса корму дорівнює нормативному значенню за тиждень.

Такий підхід дозволяє раціонально використовувати корм за рахунок виключення випадків недоїдання або нестачі корму. При стандартному годуванні норма корму для птиці на тиждень ділиться на 7 і тоді на початку тижня корм залишається і залишок переходить на наступний день годування. Недоліки такого способу – втрати і псування корму, погіршується однорідність стада по масі.

Для початку роботи необхідно змінити дані в формі на сайті і натиснути на кнопку "Рахувати"

Рейтинг: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

ЦОП на Viber

Приєднатись до спільноти

Актуальні теми

Розвиток ринків збуту

В умовах війни в Україні Програма USAID АГРО прагне максимально зберегти та відновити ринкові системи та сприяти максимальній участі мікро-, малих та середніх сільськогосподарських підприємств у забезпеченні продовольчої безпеки на місцевому та національному рівнях.

Спонсорська підтримка

Державна дослідна станція птахівництва НААН отримала комбікорми для генофондної птиці від компанії Кімонікс Інтернешнл Інк. за програмою USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО).

Докладніше ...

Матеріали