Оцінка якості кормів та компонентів

Оцінка якості інкубаційних яєць

Оцінка параметрів та умов вирощування птиці

Оцінка стану здоров’я птиці

Реалізація продукції

Навчання спеціалістів

Володимир Мельник, експерт ЦОП

Контроль вмісту шкідливих газів (аміаку, вуглекислого газу та сірководню) в повітрі пташників деякими птахівниками вважається другорядним питанням при вирощуванні та утриманні птиці. В той же час давно науково підтверджено, що такі гази можуть чинити величезний негативний вплив на здоров’я птиці, її продуктивні показники та якість отримуваної продукції. Птахівники, які часто бувають у пташниках з підвищеними концентраціями шкідливих газів, також піддають небезпеці своє власне здоров’я, оскільки це може призводити до виникнення професійних захворювань.

Аміак викликає подразнення очей, верхніх дихальних шляхів, зниження резистентності птиці до захворювань (зокрема до таких, як колібактеріоз, інфекційний ларинготрахеїт та інфекційний бронхіт), погіршення конверсії корму, призводить до зниження продуктивних показників та затримки статевого дозрівання. У птиці, яка контактує з багатою аміаком підстилкою, розвиваються підодерматити. Вуглекислий газ призводить до подразнення шкіри і слизистих епітеліїв, негативно впливає на проходження окислювально-відновлювальних процесів в організмі, викликає ацидоз і посилює демінералізацію кісток, а в екстремальних ситуаціях – навіть до загибелі птиці. Підвищені концентрацій сірководню викликають запаморочення голови, серцебиття, нудоту, подразнення органів дихання, розлад системи дихання і кровообігу. Негативна дія сірководню посилюється при його спільній його дії з підвищеними концентраціями аміаку.

Основним джерелом вуглекислого газу у пташнику є сама птиця. Аміак і сірководень у пташнику утворюються внаслідок розкладу пташиного посліду, підстилки, залишків корму тощо бактеріями. Ситуація з шкідливими газами може ускладнюватися умовами навколишнього середовища, такими як висока температура і вологість. На їх вміст також впливають інші фактори, такі як вентиляція і щільність посадки.

Моніторинг вмісту шкідливих газів за допомогою спеціальних приладів є нагальною необхідністю для птахівників. Людина запах вуглекислого газу взагалі не відчуває, а запах аміаку відчуває при концентрації 20 частин на мільйон (проміле), в той час як він може викликати пошкодження органів дихання вже при концентрації 5 частин на мільйон.

ЦОП надає послуги з вимірювання вмісту шкідливих газів (вуглекислого газу, аміаку та сірководню) в повітрі пташників за допомогою 3-х компонентного газоаналізатора «Дозор С-М». За результатами вимірювань також можуть розроблятися пропозиції щодо зниження вмісту шкідливих газів в пташнику, вдосконалення системи вентиляції або її налаштування.

Обговорити тему та отримати додаткову інформацію від експерта ЦОП >>>>

Рейтинг: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

ЦОП на Viber

Приєднатись до спільноти

Актуальні теми

Розвиток ринків збуту

В умовах війни в Україні Програма USAID АГРО прагне максимально зберегти та відновити ринкові системи та сприяти максимальній участі мікро-, малих та середніх сільськогосподарських підприємств у забезпеченні продовольчої безпеки на місцевому та національному рівнях.

Спонсорська підтримка

Державна дослідна станція птахівництва НААН отримала комбікорми для генофондної птиці від компанії Кімонікс Інтернешнл Інк. за програмою USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО).

Докладніше ...

Матеріали