
Мельник В.О. експерт ЦОП
В залежності від конкретних умов господарства та виду обраної для реалізації продукції при вирощуванні індиків в фермерському господарстві можуть застосовуватися різні технології її виробництва: інтенсивна, напівінтенсивна, екстенсивна, вільно-вигульна або органічна. Кожна технологія має свої особливості, переваги та недоліки.
Інтенсивна технологія передбачає утримання індичат у пташниках з контрольованим мікрокліматом, годівлю птиці впродовж всього періоду вирощування повнораціонними комбікормами. Інтенсивна технологія забезпечує найкращу динаміку відгодівлі та конверсію корму. Основні недоліки: необхідний відповідним чином обладнаний пташник; вимагає суворого дотримання рекомендованих норм годівлі та своєчасного проведення комплексу відповідних ветеринарно-санітарних заходів.
Екстенсивна технологія застосовується в основному в теплий період року. Передбачає широке використання при вирощуванні індиків приміщень полегшеного типу, місцевих концентрованих, зелених та соковитих кормів, випасання індиків на пасовищах, по стерні тощо. Перевагами цієї технології є менш жорсткі вимоги до пташника та обладнання, можливість здешевити вартість годівлі за рахунок використання більш дешевих кормів. Основний недолік – більш тривалий термін відгодівлі.
Напівінтенсивна технологія поєднує елементи інтенсивної та екстенсивної технологіїй, їх переваги та недоліки.
Вільно-вигульна (free range) та органічна технологія (organic) є відомими у світі брендами птахіницької продукції. Для того, щоб отримати право виробляти продукцію під цими брендами обов’язково потрібно проходити відповідну сертифікацію.
Стосовно до вирощування індиків, вільно-вигульна технологія в меншій мірі регламентує годівлю птиці, однак обов’язковою умовою є вільний доступ птиці протягом світлового дня до вигулів. Близька за своїми особливостями до вітчизняної напівінтенсивної технології.
Технологія виробництва органічного м’яса індиків також передбачає вільний доступ до вигулів, крім того - годівлю птиці тільки органічними кормами та дотримання цілої низки інших умов. Але і продати м’ясо індиків, отримане за сертифікованого вільно-вигульного та органічого вирощування можна значно дорожче, ніж отримане за інтенсивної технології.
Експерти ЦОП допоможуть ВАМ обрати технологію вирощування індиків з урахування конкретних умов господарства та Ваших побажань, підібрати необхідне обладнання, налагодити ефективну годівлю, розроблять комплекс заходів щодо профілактики хвороб, дадуть рекомендації щодо утилізації відходів.
Дзвоніть, ми на Вас чекаємо.