Оцінка якості кормів та компонентів

Оцінка якості інкубаційних яєць

Оцінка параметрів та умов вирощування птиці

Оцінка стану здоров’я птиці

Реалізація продукції

Навчання спеціалістів

Мельник В.О. експерт ЦОП

В залежності від конкретних умов господарства та виду обраної для реалізації продукції при вирощуванні індиків в фермерському господарстві можуть застосовуватися різні технології її виробництва: інтенсивна, напівінтенсивна, екстенсивна, вільно-вигульна або органічна. Кожна технологія має свої особливості, переваги та недоліки.

Інтенсивна технологія передбачає утримання індичат у пташниках з контрольованим мікрокліматом, годівлю птиці впродовж всього періоду вирощування повнораціонними комбікормами. Інтенсивна технологія забезпечує найкращу динаміку відгодівлі та конверсію корму. Основні недоліки: необхідний відповідним чином обладнаний пташник; вимагає суворого дотримання рекомендованих норм годівлі та своєчасного проведення комплексу відповідних ветеринарно-санітарних заходів.

Екстенсивна технологія застосовується в основному в теплий період року. Передбачає широке використання при вирощуванні індиків приміщень полегшеного типу, місцевих концентрованих, зелених та соковитих кормів, випасання індиків на пасовищах, по стерні тощо. Перевагами цієї технології є менш жорсткі вимоги до пташника та обладнання, можливість здешевити вартість годівлі за рахунок використання більш дешевих кормів. Основний недолік – більш тривалий термін відгодівлі.

Напівінтенсивна технологія поєднує елементи інтенсивної та екстенсивної технологіїй, їх переваги та недоліки.

Вільно-вигульна (free range) та органічна технологія (organic) є відомими у світі брендами птахіницької продукції. Для того, щоб отримати право виробляти продукцію під цими брендами обов’язково потрібно проходити відповідну сертифікацію.

Стосовно до вирощування індиків, вільно-вигульна технологія в меншій мірі регламентує годівлю птиці, однак обов’язковою умовою є вільний доступ птиці протягом світлового дня до вигулів. Близька за своїми особливостями до вітчизняної напівінтенсивної технології.

Технологія виробництва органічного м’яса індиків також передбачає вільний доступ до вигулів, крім того - годівлю птиці тільки органічними кормами та дотримання цілої низки інших умов. Але і продати м’ясо індиків, отримане за сертифікованого вільно-вигульного та органічого вирощування можна значно дорожче, ніж отримане за інтенсивної технології.

Експерти ЦОП допоможуть ВАМ обрати технологію вирощування індиків з урахування конкретних умов господарства та Ваших побажань, підібрати необхідне обладнання, налагодити ефективну годівлю, розроблять комплекс заходів щодо профілактики хвороб, дадуть рекомендації щодо утилізації відходів.

Дзвоніть, ми на Вас чекаємо.

Обговорення теми

Книги по птицеводству - индейки на мясоЗамовити брошуру "Производство мяса индеек в приусадебных и фермерских хозяйствах "

Рейтинг: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

ЦОП на Viber

Приєднатись до спільноти

Актуальні теми

Розвиток ринків збуту

В умовах війни в Україні Програма USAID АГРО прагне максимально зберегти та відновити ринкові системи та сприяти максимальній участі мікро-, малих та середніх сільськогосподарських підприємств у забезпеченні продовольчої безпеки на місцевому та національному рівнях.

Спонсорська підтримка

Державна дослідна станція птахівництва НААН отримала комбікорми для генофондної птиці від компанії Кімонікс Інтернешнл Інк. за програмою USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО).

Докладніше ...

Матеріали