Оцінка якості кормів та компонентів

Оцінка якості інкубаційних яєць

Оцінка параметрів та умов вирощування птиці

Оцінка стану здоров’я птиці

Реалізація продукції

Навчання спеціалістів

Мельник В.О., експерт ЦОП

Один з шляхів підвищення ефективності качківництва та гусівництва   є вирощування водоплавної птиці з застосуванням пасовищ та водоймищ. Саме завдяки таким технологіям Китай нині виробляє  біля 70% качиного м’яса та майже  90% всього м’яса гусей у світі. Особливий інтерес представляє спільна аквакультура водоплавної птиці та риби. Комбіноване рибо-качине або рибо-гусяче господарство дає змогу  більш ефективно використовувати кормові ресурси водойм і за рахунок отримання і риби і птиці   отримувати більше харчової продукції та прибутку  з одиниці площі водойми за більш низьких витрат.

Качки і гуси не є конкурентами в харчуванні основним видам вирощуваних риб. Основним  кормом  качок  є м'яка водна, а гусей - лугова рослинність Поїдаючи крім рослинності пуголовків, дрібних жаб та їх ікру, а також водних комах, а іноді дрібну малоцінну  рибу, яка є ворогом і конкурентом у харчуванні вирощуваній рибі, вони сприяють підвищенню її темпів росту. Качки та дещо меншою мірою гуси - прекрасні меліоратори. Поїдаючи м'яку водяну рослинність, в основному ряску, вони сприяють очищенню водоймища, збільшенню прозорості води. Навіть жорстка водна рослинність, така як очерет і рогіз, не буде рости занадто активно, якщо на ставку організовано вигул водоплавної птиці. Крім того, вона розпушує ложе ставків, чим  сприяє більш швидшому розкладанню органічної речовини на дні ставків.

Качиний і гусячий послід - високоцінні і майже безкоштовні органічні добрива, багаті сполуками азоту, фосфору, калію, кальцію, мікроелементами, значна частина яких міститься у вигляді водорозчинних форм, доступних для засвоювання фіто-, зоопланктоном і донними організмами, що слугують поживою  для риби. В результаті спільного вирощування кінцева маса і загальний вихід риби з одиниці площі збільшується в залежності від щільності посадки птиці на 10 - 30%. В залежності від рівня годівлі та рибопродуктивності це в абсолютних величинах становить від 1 до 3 ц / га.

Не тільки водоплавна птиця позитивно впливає на ріст риби, але і відбувається зворотний вплив. При збільшенні кількості риби в розрахунку на 1 га водойми та інтенсивності її годівлі  зростає кількість екскрементів риб,  які також є органічними добривами, що підвищують кормопродуктивність  водойми. В результаті кращого розвитку природної кормової бази збільшуються прирости живої маси  качок і гусей, з'являється можливість до певних меж збільшувати щільність їх посадки Крім того, що водний вигул сприятливо позначається на здоров’ї і рості птиці, він дає змогу витрачати менше на 20-30% кормів на її вирощування.

Однак, спільна аквакультура має деякі особливості, без врахування яких можна не отримати ні птиці ні риби. Якнайкраще розкрити Вам потенціал цієї технології і не наробити помилок допоможуть експерти ЦОП.

 

Обговорення теми >>> - онлайн калькулятор

Книги по птицеводству - индейки на мясоЗамовити брошуру "Утки в фермерском хозяйстве и на подворье"

Рейтинг: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

ЦОП на Viber

Приєднатись до спільноти

Актуальні теми

Розвиток ринків збуту

В умовах війни в Україні Програма USAID АГРО прагне максимально зберегти та відновити ринкові системи та сприяти максимальній участі мікро-, малих та середніх сільськогосподарських підприємств у забезпеченні продовольчої безпеки на місцевому та національному рівнях.

Спонсорська підтримка

Державна дослідна станція птахівництва НААН отримала комбікорми для генофондної птиці від компанії Кімонікс Інтернешнл Інк. за програмою USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО).

Докладніше ...

Матеріали