Оцінка якості кормів та компонентів

Оцінка якості інкубаційних яєць

Оцінка параметрів та умов вирощування птиці

Оцінка стану здоров’я птиці

Реалізація продукції

Навчання спеціалістів

Досвід країн, де активно використовуються інгредієнти з високою кількістю клітковини, демонструє, що клітковина не шкодить птиці, а навпаки позитивно впливає на здоров'я кишечника, якість підстилки, загальний стан птиці та навіть підвищення продуктивності.

Корми з високим вмістом клітковини (від 3,5 до 7%) нормалізують роботу кишечника, що забезпечує суху підстилку (істотний момент при розміщенні птиці на підлозі), у поєднанні з правильним вибором кормових добавок, перш за все, ферментів.

На стадії розвитку курей - молодок віком приблизно 9-16 тижнів рекомендовано до використання раціони з низькою енергетичною цінністю, малою кількістю поживних речовин та вищим вмістом клітковини для забезпечення уповільнення зростання та кращого розвитку репродуктивної системи курочок.

Високий вміст волокон (вище 5,5%) привчає молодняк птиці у період вирощування споживати великі обсяги кормів, що слугує стартом для споживання оптимального об’єму корму до початку яйцекладки.

При клітковому утриманні птиці клітковина позитивно діє на здоров'я кишечника, що проявляється зменшенням імовірності забруднення яєць (за винятком клітковини, що є в соняшнику, що можна знівелювати за допомогою використання ферментних препаратів).

Традиційно вважається, що клітковина в кормі служить для відновлення споживання корму при його зниженні у разі поганого засвоювання поживних речовин організмом птиці.

Ефективність клітковини в кормі залежить від його складу, розчинності та фізичної форми.

Включення в склад корму правильної кількості і типу клітковини покращає розвиток травних органів птиці, збільшує розмір Шлунково-кишкового тракту. Також спостерігається збільшення рівня жовчних кислот і ферментів.

Сира клітковина не має поживної цінності для птиці, і в основному вважається марним баластом, але при надмірно низькому вмісті клітковини порушується травлення та знижується продуктивність птиці, виникає діарея.

Середні значення за рівнем клітковини:

  • для курей-несучок яєчних та м'ясних ліній становить 5-6 %,
  • для індичок – 6 %,
  • для качок – 6-7 %,
  • гусей – 10 %,
  • для ремонтного молодняку ​​батьківського стада – 5-7 %,
  • бройлерів – 4,5 -5 % до маси комбікорму.

Негативний прояв впливу клітковини в раціоні полягає в тому, що компоненти харчових волокон через свою гігроскопічність пов'язують велику кількість води, а фітати (солі фітинової кислоти - джерело рослинного фосфору), притягують вільні макро і мікроелементи, амінокислоти, білки, жирні кислоти, перешкоджаючи їх засвоєнню у кишечнику.

Утворюється застій желеподібної кормової маси, яка служить живильним середовищем для розвитку умовно-патогенної мікрофлори, уповільнюється темп травлення та проходження корму через шлунково-кишковий тракт. Як наслідок, погіршується споживання корму, приріст живої маси та показники продуктивності.

Отже, для підвищення економічної ефективності процесу вирощування птиці при складанні раціонів годівлі клітковина займає важливе значення. Тому потрібно робити аналіз умісту клітковини в готовому кормі, чи в його компонентах.

cool Обговорити тему з експертом >>>>

З цим матеріалом читають: Визначення клітковини у кормах для птиці

Центр обслуговування з птахівництва виконує якісний аналіз умісту клітковини та інших показників компонентів корму за допомогою сучасного обладнання ІНФРАСКАН.

Замовити аналіз показників компонентів корму >>>>

Замовити брошуру "Рекомендації з нормування годівлі сільськогосподарської птиці"

Рекомендації з нормування годівлі сільськогосподарської птицi

Рейтинг: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

ЦОП на Viber

Приєднатись до спільноти

Актуальні теми

Розвиток ринків збуту

В умовах війни в Україні Програма USAID АГРО прагне максимально зберегти та відновити ринкові системи та сприяти максимальній участі мікро-, малих та середніх сільськогосподарських підприємств у забезпеченні продовольчої безпеки на місцевому та національному рівнях.

Спонсорська підтримка

Державна дослідна станція птахівництва НААН отримала комбікорми для генофондної птиці від компанії Кімонікс Інтернешнл Інк. за програмою USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО).

Докладніше ...

Матеріали