Оцінка якості кормів та компонентів

Оцінка якості інкубаційних яєць

Оцінка параметрів та умов вирощування птиці

Оцінка стану здоров’я птиці

Реалізація продукції

Навчання спеціалістів

Мельник В.О., експерт ЦОП

Більшість птиці (курчат-бройлерів, індичат, каченят, гусенят) зараз вирощують на підстилці. Основні вимоги до підстилкових матеріалів для застосування у пташниках: гарні водопоглинаючі та теплоізоляційні властивості; прийнятний розмір часток; не токсичність для птиці, людини та довкілля; відсутність збудників хвороб, зокрема такої, як аспергільоз; стійкість до злежування. Крім того, вони повинні бути достатньо дешевими та доступними, а отриманий підстилковий послід придатним для утилізації існуючими способами. Вихідна вологість підстилкових матеріалів має бути не більш ніж 25%.

Еталоном підстилкового матеріалу вважається соснова стружка. Однак, постійне зростання виробництва продукції птахівництва, широке використання соснової стружки для інших цілей (виробництва меблів, будівельних матеріалів, виготовлення паливних пелет тощо) призвело до її дефіциту та істотного збільшення ціни. Більш доступні в Україні такі підстилкові матеріали, як стружка і тирса листяних дерев, солома злакових культур, лушпиння соняшника, подрібнені стебла кукурудзи і соняшника, подрібнені стержні качанів кукурудзи, які, втім, поступаються за тими чи іншими показниками якості (гірша вологопоглинаюча здатність, схильність до злежування та ураження цвіллю тощо) сосновій стружці.

В процесі вирощування птиці стан підстилки вимагає постійного контролю. Її потрібно підтримувати в сипкому помірно вологому (не більше 35%) стані. Причинами поганого стану підстилки можуть бути: недостатня її кількість, перевищення допустимої щільності посадки птиці, погана вентиляція, яка не забезпечує підсушування підстилки, потрапляння вологи в підстилку з напувалок тощо. Така підстилка є основним джерелом виділення в повітря пташників шкідливих газів (аміаку та сірководню). Поганий стан підстилки може призводити також до захворювань птиці, особливо на такі небезпечні хвороби як аспергильоз та кокцидіоз, проблем з ногами, погіршення якості тушок та в цілому - збереженості та продуктивних показників птиці.

Частково запобігти цим проблемам може додавання до підстилки спеціальних абсорбентів, її обробка відповідними реагентами або мікробіологічними препаратами, які покращують поглинання вологи, сприяють інтенсифікації біотермічних процесів в підстилці, пригнічують розвиток бактерій, що сприяють перетворенню азотистих речовин посліду в аміак.

Експерти ЦОП допоможуть Вам розібратися в усіх особливостях правильного використання та контролю якості підстилки, способах покращення її властивостей, визначити проблеми з мікрокліматом у Ваших пташниках та розроблять пропозиції щодо його поліпшення.

Обговорити тему з експертом >>>>>

Рейтинг: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

ЦОП на Viber

Приєднатись до спільноти

Актуальні теми

Розвиток ринків збуту

В умовах війни в Україні Програма USAID АГРО прагне максимально зберегти та відновити ринкові системи та сприяти максимальній участі мікро-, малих та середніх сільськогосподарських підприємств у забезпеченні продовольчої безпеки на місцевому та національному рівнях.

Спонсорська підтримка

Державна дослідна станція птахівництва НААН отримала комбікорми для генофондної птиці від компанії Кімонікс Інтернешнл Інк. за програмою USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО).

Докладніше ...

Матеріали