
Мельник В.О., експерт ЦОП
Відомі способи вирощування каченят на м’ясо на підстилці, на сітчастій (решітчастій) підлозі та в кліткових батареях. Кожен з них має свої переваги та недоліки.
Вирощування на підстилці є найдешевшим способом з точки зору капітальних витрат. Однак качки є водоплавною птицею, схильною до купання та розбризкування води, що без застосування спеціальних ніпельних напувалок призводить до погіршення якості підстилки та санітарного стану пташника в цілому, негативно впливає на показники птиці.
Вирощування на сітчастій (решітчастій) або комбінованій підлозі дає змогу збільшити щільність посадки каченят у пташнику в 1,5-2 рази, покращити санітарний стан пташника та показники птиці, виключає потребу в підстилці, однак вимагає більших на 20-30% капітальних витрат, ускладнює проблему утилізації отриманого посліду.
Вирощування в кліткових батареях призводить до збільшення капітальних витрат на обладнання в 2-3 рази, однак дає змогу в такій же пропорції збільшити місткість пташника, покращити санітарний стан пташника та поліпшити показники вирощування птиці. Нескладні за конструкцією одноярусні кліткові батареї можна виготовити самостійно та становити їх в теплий період року навіть на відкритому повітрі в тіні дерев.
ЦОП допоможе підібрати найбільш оптимальний для Ваших умов варіант відгодівлі каченят, профілактики захворювань, розробить технологію вирощування та годівлі птиці й утилізації посліду та надасть інші послуги для підвищення ефективності та отримання найбільшого прибутку.