Оцінка якості кормів та компонентів

Оцінка якості інкубаційних яєць

Оцінка параметрів та умов вирощування птиці

Оцінка стану здоров’я птиці

Реалізація продукції

Навчання спеціалістів

Аналіз кормів для птиці

Аналіз компонентів корму для птиціВ даний час на кормовому ринку України можна зустріти різноманітні кормові інгредієнти і готові комбікорми. Однак, незважаючи на різноманітність пропозиції, слід констатувати той факт, що проблема якості кормів на вітчизняному ринку існує. Як підібрати оптимальну схему аналізу кормів та отримати достовірні результати і при цьому заощадити Ваші гроші і час на проведення аналізів знають у  сертифікованому відділі оцінки якості та безпечності кормів і продукції птахівництва ДДСП НААН, який входить до складу ЦОП. Відділ оцінки якості та безпечності кормів і продукції птахівництва має оптимальні діагностичні підходи, які дають можливість точно і в короткі терміни контролювати якість кормів і їх інгредієнтів. Дослідження проводяться на сучасному обладнанні і в найкоротші терміни.
Відділ оцінки якості та безпечності кормів і продукції птахівництва має оптимальні діагностичні підходи, які дають можливість точно і в короткі терміни контролювати якість кормів і їх інгредієнтів. Дослідження проводяться на сучасному обладнанні і в найкоротші терміни.
Алгоритм оцінки якості кормів і їх компонентів простий: моніторинг показників поживності і безпеки на предмет відповідності технічним нормативам або вимогам раціону. Розглянемо основні аспекти такого контролю.

Слід нагадати, що останнім часом почастішали випадки фальсифікації кормової сировини високобілкового походження (рибне, м’ясо-кісткове борошно, соєва макуха, кормові дріжджі та ін.), оскільки дані кормові інгредієнти мають високу ціну. Саме вони найчастіше піддаються фальсифікації з метою здешевлення компоненту і отримання прибутку.

Щоб, не стати жертвою придбання фальсифікованого продукту і не отримати збитки від нестачі приростів у тварин і падежу, а також не мати проблем з токсикозом, рекомендуємо оцінювати дані види сировини на показники якості білку.

Якість білку ми оцінюємо комплексно, аналізуючи такі показники: масова частка сирого протеїну (%), масова частка білка по Барнштейну.

Рейтинг: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка

Вітаміни - біологічно активні сполуки, які не є джерелом енергії або пластичним матеріалом, але необхідні для нормального перебігу обмінних процесів у організмі птиці.

Повна відсутність вітамінів у годівлі зумовлює авітаміноз з глибокими порушеннями обміну речовин, що призводять до тяжких захворювань та загибелі птиці. При недостатньому забезпеченні птиці вітамінами виникають гіповітамінози, при суттєвій нестачі – авітаміноз, а при надлишку - гіпервітамінози.

Рейтинг: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка

Понад 50% готового комбікорму складається із зернових. Дані кормові інгредієнти відрізняються гарною засвоюваністю поживних речовин і забезпечують повноцінну годівлю тварин. Але, як правило, зерно містить в собі прихованого ворога, яким є мікотоксини.

Рейтинг: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
В обов'язковому порядку, незалежно від наявності сертифіката на партію корму або кормового сировини контролюють кислотне і перекисне число жиру; активність уреази сої і соє продуктів

Рейтинг: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
Фосфор   займає   центральне  місце в обміні речовин і енергії  в організмі птиці.
Нестача фосфору може викликати зниження апетиту, що негативно впливає на  продуктивність  птиці. У цьому разі у  несучок  порушується  обмін кальцію з характерними ознаками - потоншення шкаралупи, остеомаляція, остеопороз.
Надлишок  фосфору  знижує  засвоювання  кальцію  та  зумовлює надмірне відкладання його в нирках, гальмує  ріст молодняка,  погіршує  якість шкаралупи яєць.

Рейтинг: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
Кальцій   бере участь у процесах утворення кістяка,  шкаралупи яєць, згортання крові,  активації ферментів, передачі збудження нервової системи та стабілізації проникності клітинних мембран.
Засвоюється кальцій несучками в  середньому  на  50 - 55%,  молодняком птиці  на  25 - 30%.  При  високій  інтенсивності  несучості  засвоювання кальцію підвищується  до 70 - 75%. Нестача  кальцію  негативно  впливає на ріст  молодняка та  продуктивність несучок, при цьому потоншується шкаралупа яєць,  можливе   виникнення остеопорозу, погіршується  запліднюваність   яєць  та  виведення   молодняка.
Характерними   ознаками   дефіциту   кальцію  у молодняка птиці є слабість кінцівок,    розм’якшення   дзьоба,  збільшення  суглобів  гомілки,   кульгавість.  Спостерігається вищипування та поїдання пір’я, а також канібалізм і розкльовування яєць.
При  надлишку кальцію суттєво зменшується поїдання комбікорму, знижується  перетравність  жиру, доступність  марганцю,  цинку,  магнію, порушується  обмін  фосфору.                                                                          
Об’єктивним критерієм забезпеченості птиці кальцієм є вміст його у великій гомілковій кістці.
Для поповнення вмісту кальцію в комбікормах для птиці використовуються крейда, черепашки та вапняки.

Рейтинг: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка