Оцінка якості кормів та компонентів

Оцінка якості інкубаційних яєць

Оцінка параметрів та умов вирощування птиці

Оцінка стану здоров’я птиці

Реалізація продукції

Навчання спеціалістів

Аналіз кормів для птиці

В даний час на кормовому ринку України можна зустріти різноманітні кормові інгредієнти і готові комбікорми. Однак, незважаючи на різноманітність пропозиції, слід констатувати той факт, що проблема якості кормів на вітчизняному ринку існує. Як підібрати оптимальну схему аналізу кормів та отримати достовірні результати і при цьому заощадити Ваші гроші і час на проведення аналізів знають у  сертифікованому відділі оцінки якості та безпечності кормів і продукції птахівництва ДДСП НААН, який входить до складу ЦОП. Відділ оцінки якості та безпечності кормів і продукції птахівництва має оптимальні діагностичні підходи, які дають можливість точно і в короткі терміни контролювати якість кормів і їх інгредієнтів. Дослідження проводяться на сучасному обладнанні і в найкоротші терміни.

Відділ оцінки якості та безпечності кормів і продукції птахівництва має оптимальні діагностичні підходи, які дають можливість точно і в короткі терміни контролювати якість кормів і їх інгредієнтів. Дослідження проводяться на сучасному обладнанні і в найкоротші терміни.
Алгоритм оцінки якості кормів і їх компонентів простий: моніторинг показників поживності і безпеки на предмет відповідності технічним нормативам або вимогам раціону. Розглянемо основні аспекти такого контролю.

Слід нагадати, що останнім часом почастішали випадки фальсифікації кормової сировини високобілкового походження (рибне, м’ясо-кісткове борошно, соєва макуха, кормові дріжджі та ін.), оскільки дані кормові інгредієнти мають високу ціну. Саме вони найчастіше піддаються фальсифікації з метою здешевлення компоненту і отримання прибутку.

Щоб, не стати жертвою придбання фальсифікованого продукту і не отримати збитки від нестачі приростів у тварин і падежу, а також не мати проблем з токсикозом, рекомендуємо оцінювати дані види сировини на показники якості білку.

Якість білку ми оцінюємо комплексно, аналізуючи такі показники: масова частка сирого протеїну (%), масова частка білка по Барнштейну.

Рейтинг: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка

Вітаміни - біологічно активні сполуки, які не є джерелом енергії або пластичним матеріалом, але необхідні для нормального перебігу обмінних процесів у організмі птиці.

Повна відсутність вітамінів у годівлі зумовлює авітаміноз з глибокими порушеннями обміну речовин, що призводять до тяжких захворювань та загибелі птиці. При недостатньому забезпеченні птиці вітамінами виникають гіповітамінози, при суттєвій нестачі – авітаміноз, а при надлишку - гіпервітамінози.

Рейтинг: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка

Понад 50% готового комбікорму складається із зернових. Дані кормові інгредієнти відрізняються гарною засвоюваністю поживних речовин і забезпечують повноцінну годівлю тварин. Але, як правило, зерно містить в собі прихованого ворога, яким є мікотоксини.

Рейтинг: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
В обов'язковому порядку, незалежно від наявності сертифіката на партію корму або кормового сировини контролюють кислотне і перекисне число жиру; активність уреази сої і соє продуктів

Рейтинг: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка

Фосфор   займає   центральне  місце в обміні речовин і енергії  в організмі птиці.
Нестача фосфору може викликати зниження апетиту, що негативно впливає на  продуктивність  птиці. У цьому разі у  несучок  порушується  обмін кальцію з характерними ознаками - потоншення шкаралупи, остеомаляція, остеопороз.
Надлишок  фосфору  знижує  засвоювання  кальцію  та  зумовлює надмірне відкладання його в нирках, гальмує  ріст молодняка,  погіршує  якість шкаралупи яєць.

Рейтинг: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка

Кальцій   бере участь у процесах утворення кістяка,  шкаралупи яєць, згортання крові,  активації ферментів, передачі збудження нервової системи та стабілізації проникності клітинних мембран.
Засвоюється кальцій несучками в  середньому  на  50 - 55%,  молодняком птиці  на  25 - 30%.  При  високій  інтенсивності  несучості  засвоювання кальцію підвищується  до 70 - 75%. Нестача  кальцію  негативно  впливає на ріст  молодняка та  продуктивність несучок, при цьому потоншується шкаралупа яєць,  можливе   виникнення остеопорозу, погіршується  запліднюваність   яєць  та  виведення   молодняка.
Характерними   ознаками   дефіциту   кальцію  у молодняка птиці є слабість кінцівок,    розм’якшення   дзьоба,  збільшення  суглобів  гомілки,   кульгавість.  Спостерігається вищипування та поїдання пір’я, а також канібалізм і розкльовування яєць.
При  надлишку кальцію суттєво зменшується поїдання комбікорму, знижується  перетравність  жиру, доступність  марганцю,  цинку,  магнію, порушується  обмін  фосфору.                                                                          
Об’єктивним критерієм забезпеченості птиці кальцієм є вміст його у великій гомілковій кістці.
Для поповнення вмісту кальцію в комбікормах для птиці використовуються крейда, черепашки та вапняки.

Рейтинг: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка

ЦОП на Viber

Приєднатись до спільноти

Розвиток ринків збуту

В умовах війни в Україні Програма USAID АГРО прагне максимально зберегти та відновити ринкові системи та сприяти максимальній участі мікро-, малих та середніх сільськогосподарських підприємств у забезпеченні продовольчої безпеки на місцевому та національному рівнях.

Спонсорська підтримка

Державна дослідна станція птахівництва НААН отримала комбікорми для генофондної птиці від компанії Кімонікс Інтернешнл Інк. за програмою USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО).

Докладніше ...