Фосфор займає центральне місце в обміні речовин і енергії в організмі птиці.
Нестача фосфору може викликати зниження апетиту, що негативно впливає на продуктивність птиці. У цьому разі у несучок порушується обмін кальцію з характерними ознаками - потоншення шкаралупи, остеомаляція, остеопороз.
Надлишок фосфору знижує засвоювання кальцію та зумовлює надмірне відкладання його в нирках, гальмує ріст молодняка, погіршує якість шкаралупи яєць.
Фосфор з мінеральних добавок і кормів тваринного походження засвоюється на 60 - 80%. З рослинних кормів, де фосфор знаходиться в складі фітату, він засвоюється дорослою птицею на 50%, а молодняком на 30%.
Вміст нефітатного фосфору в комбікормах для птиці повинен бути в межах 0,3 - 0,4%.
Основними джерелами доступного для птиці фосфору є корми тваринного походження (рибне, кісткове, м’ясо-кісткове борошно) та фосфати (моно-кальцій-, дикальцій- , трикальційфосфат та обезфторений фосфат), в яких містяться як фосфор, так і кальцій.
Забезпеченість організму птиці фосфором контролюється за вмістом в сироватці крові неорганічного фосфору.
Обмін кальцію і фосфору в організмі тварин тісно пов’язаний між собою. Тому для нормального функціонування його ці елементи повинні надходити у певних співвідношеннях. У раціонах птиці в період яйцекладки це співвідношення повинно бути— 3,2 — 3,5:1
Замовити зоохімічний аналіз компонентів корму >>>
Обговорити тему >>>