Оцінка якості кормів та компонентів

Оцінка якості інкубаційних яєць

Оцінка параметрів та умов вирощування птиці

Оцінка стану здоров’я птиці

Реалізація продукції

Навчання спеціалістів

В обов'язковому порядку, незалежно від наявності сертифіката на партію корму або кормового сировини контролюють кислотне і перекисне число жиру; активність уреази сої і соє продуктів

Кислотне і перекисне число жиру.

Жири входять до складу багатьох компонентів комбікормів, а також додаються як добавки до комбікорму для птиці та тварин. Жири необхідні не лише для забезпечення енергетичних потреб організму птиці, а також є пластичним матеріалом, входять до складу клітинних мембран, біологічно активних речовин. Особливістю жирів є їх висока схильність до окислення. В процесі окислення жирів утворюються перекиси, а на більш пізніх стадіях альдегіди, кетони і інші метаболіти , які негативно впливають на організм тварин та птиці. Використання в годівлі птиці кормів з високим вмістом продуктів окислення жирів може призвести не лише до зниження продуктивності птиці, але й значного падежу. Очевидна важливість контролювання якості жирів в кормах для птиці. Особливо важливо контролювати якість жирів в білкових кормах, таких як м’ясо-кісткове, кісткове, рибне борошно, макухи і шроти, оскільки продукти окислення жирів реагують з білковими молекулами і утворюються більш токсичні метаболіти. Показниками які досить об’єктивно характеризують якість жирів, ступінь їх окислення є кислотне і перекисне число. В зв’язку з цим показники кислотного і перекисного числа жиру входять в перелік показників, які згідно з ветеринарним законодавством підлягають обов’язковому контролюванню при виробництві комбікормів, кормів тваринного походження.
Кислотне число є одним з показників якості жиру, в тому числі й жиру, що входить до складу яєць птиці. Застосування в годівлі птиці неякісних кормів, з підвищеним рівнем кислотного та перекисного числа жиру може обумовити підвищення кислотного числа жовтку яєць і погіршення інкубаційних показників яєць. Крім того, неналежні умови зберігання інкубаційних яєць також можуть призводити до підвищення кислотного числа і зниження виводимості яєць.
Перекисне число характеризує початок псування олій і жирів.
У жирах в результаті тривалого або неправильного зберігання комбікормів і їх компонентів активізуються процеси вільнорадикального окислення і утворюються перекиси, альдегіди, оксикислоти, кетони та інші токсичні продукти. Попадання в організм цих продуктів викликає інтенсифікацію процесів перекисного окислення на рівні клітин і тканин, призводить до зрушення кислотно-лужної рівноваги в кислу сторону, інактивації ряду ферментів, порушення роботи імунної системи. У крові хворої птиці знижується вміст гемоглобіну, а в сироватці крові - каротину, вітаміну Е, підвищується активність ферментів. В інкубаційних яйцях знижується вміст каротиноїдів, вітамінів А і Е і підвищується кислотне число жиру жовтків.

Активність уреази сої і соє продуктів.

Показник активності уреази дозволяє непрямим методом оцінити необхідний ступінь обробки бобів сої і є критерієм оцінки ступеня знешкодження антипоживних речовин. Необроблена соя викликає: зрив травлення, діарею, пригнічення росту, порушення координації руху, синюшність слизових оболонок ротової порожнини, гребеня, загибель птиці з виявленням геморагічного ентериту, гепатиту і нефриту.
Безпечна активність уреази для молодняку тварин у термічно обробленому зерні, шротах, інших продуктах переробки сої, має становити не більш ніж 0,05 од. рН, для дорослої птиці — 0,2–0,3 од

Замовити зоохімічний аналіз компонентів корму >>>

Обговорити тему >>>

Рейтинг: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

ЦОП на Viber

Приєднатись до спільноти

Розвиток ринків збуту

В умовах війни в Україні Програма USAID АГРО прагне максимально зберегти та відновити ринкові системи та сприяти максимальній участі мікро-, малих та середніх сільськогосподарських підприємств у забезпеченні продовольчої безпеки на місцевому та національному рівнях.

Спонсорська підтримка

Державна дослідна станція птахівництва НААН отримала комбікорми для генофондної птиці від компанії Кімонікс Інтернешнл Інк. за програмою USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО).

Докладніше ...