Оцінка якості кормів та компонентів

Оцінка якості інкубаційних яєць

Оцінка параметрів та умов вирощування птиці

Оцінка стану здоров’я птиці

Реалізація продукції

Навчання спеціалістів

Питання для обговорення:
  • Безпечність продукції птахівництва
  • Застосування принципів системи HACCP на птахівницьких підприємствах
  • Простежуваність
Впровадження системи HACCP на підприємствіКоментарі   

Віра
+1 # ХАССП у фермерському господарствіВіра 05.10.2021, 07:19
Добрий день. Скажіть будь-ласка, ми фермерське господарство виготовляємо корма для власного виробництва чи потрібно нам придержуватися стандартів ХАССП ?
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
Юрій Борисович
+2 # RE: ХАССП у фермерському господарствіЮрій Борисович 05.10.2021, 15:08
В законодавстві України є положення про обов'язкове впровадження системи ХАССП на підприємствах, де виробляється харчова продукція. Отже для господарства, яке виробляє таку продукцію як яйця та м'ясо птиці система ХАССП має бути впроваджена, так як для реалізації такої харчової продукції має бути сертифікат впровадження системи ХАССП. А продукція, для простежуваності, має бути маркована відповідним чином.

Отож виробництво кормів також є критично важливим для системи ХАССП.
Потрібно аналізувати весь ланцюг виробництва харчової продукції на виробництві. Можливі ризики: фізичні, хімічні, мікробіологічні, радіаційні. Якщо вони є, то розробляєте профілактичні заходи для усунення прямої чи перехресної дії на кінцеву продукцію по кожній критичній точці. Для себе визначте чи може якимось чином вплинути виробництво кормів чи неякісний корм, забруднений мікроорганізмами чи пліснявілими грибами на здоров’я птиці та в кінцевому рахунку на яйця чи м’ясо. Чи можливий прямий контакт кормів на ділянці сбору яєць, цеху забою птиці, переробки мяса, тощо. Всі маршрути руху кормів, збору та збереження яєць, забою птиці, збору посліду, переробки мяса, склад готової продукції не мають перетинатись і бути розмежованими. Головна мета ХАССП – забезпечити безпечність харчової продукції що виробляється на фермі. ХАССП є частиною системи менеджменту якості на виробництві і не може бути формальною!!
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка